Заев со апел: Утре вечер е дебатата, апелирам да начучулите ушите, да гледате убаво, ќе биде интересно (Видео)

0
1
Фото

Вие господине Заев сте човекот кој ја тргна маската на вештачкиот лицемерен национализам кој се криеше зад зборот демократија. Вие ја сменивте и историјата на Балканот, кој што во умот на секој интелектуалец низ целиот свет постои како црна дупка сеуште. Поради лажниот патриотизмот, поради национализмиот кој друго ништо не ни донесе, освен конфликт меѓу самите нас, рече една од учесниците поточно присутните гости на дебатата која се одвиваше со премиерот Заев во Куманово.

Господине Заев, да се претставам. Јас малку сум боемски тип, бев во кафана и кога ми рекоа дека премиерот е тука, со задоволство дојдов, рече друг соговорник.

Премиерот доби пофалби за тоа што се сложил да дебатира на ТВ дуел со Христијан Мицкоски.

Немојте да му дозволите тој да ја води емисијата, се што имате кажете му во очи, нека чуе македонскиот народ како работиме и зошто работиме. Бегалецот не сакаше со вас да разговарате. Се што има СДСМ направено за овие 2 години да ја кажете целата вистина на целиот македонски народ.

И премиерот Заев апелира граѓаните утре вечер да бидат пред малите ТВ екрани и да го проследат дуелот со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Утре вечер е дебатата и апелирам, да начучулите ушите, ќе биде убаво и интересно утре вечер, рече премиерот Заев.

Ова видео е објавено од новинарот Фуркан Салиу на социјалната мрежа фејсбук. Проследете го видеото.

https://www.facebook.com/furkan.saliu.3/videos/840499219629298/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here