fbpx
16.8 C
Skopje

“Нешто ќе те питам бабо” ги урива сите рекорди (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

За само 24 часа препевот на народната песна “Нешто ќе те питам бабо” на бендот Next Time е прегледан од околу 300.000 луѓе што е апсолутен рекорд за македонски видео спот.

Ако се уште не сте ја виделе и чуле песната еве го линкот до видеото

Едноставно, божествено! Македонско парче историја, преточено во врвна уметност, која како и историјата, останува за навек.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -