fbpx
17.8 C
Skopje

Јанушев: Подготвени сме за дуелите со Пендаровски

АКТУЕЛНО

Вечерва во дневникот на 1тв, шефот на Републичкиот изборен штаб за претстојните претседателски избори на ВМРО, Игор Јанушев изјави дека ВМРО-ДПМНЕ и кандидатката Гордана Сиљановска Давкова, се комплетно подготвени за договорените дуели со противкандидатите од СДСМ, Стево Пендаровски и од Алијанса за Албанците и Беса, Блерим Река.

-Од она што го имаме како информации договорени се 3-4 дуели за кои сме подготвени и отворени, во исчекување сме и се надеваме дека Пендаровски нема да избега од дуел како Зоран Заев.

Јанушев рече дека се надева дека граѓаните ќе имаат прилика да ги увидат разликите помеѓу кандидатите, за кои рече дека Сиљановска е во предност светлосни години пред нив.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -