12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Досега нема погрешено: Пророштвата на Баба Вања за 2019 година

Слепата пророчица, која го има предвидено Брегзитот, нападот врз кулите близначки и создавањето на ИСИС, исто така, предвидува неколку настани кои треба да се играат во 2019 година.

Баба Вања, исто така, се нарекува “Нострадамус на Балканот” поради неговите предвидувања, кои се чини дека се шират на сегде, пишува британскиот “Мирор”. Теориите за заговор веќе долго време длабоко ги почитуваат нејзините пророштва за глобални настани и природни катастрофи – и покрај фактот што таа не е жива повеќе од две децении.

Предвидувања за 2019 година?

Се чини дека предвиде некои клучни околности за следните дванаесет месеци, вклучувајќи го и економскиот колапс во Европа и обидот за атентатот врз Владимир Путин. Таа верува дека заканата за Путин ќе дојде од неговиот тим за безбедност – но не прецизираше дали рускиот претседател ќе замине од овој свет. Таа предвиде дека огромен цунами, сличен на оној во 2004 година, ќе ја погоди Азија, додека метеорот ќе падне во Русија.

Не само тоа. Таа го виде Доналд Трамп како страда од мистериозна болест, од која ќе оглуви. Исто така, ќе страда од мозочни нарушувања.

Која е Баба Вања?

Родена е како Вангелија Гуштерова, баба Вања живееше до 1996 година и веќе изгради репутација во нејзината родна Бугарија како пророк. Таа живеела осумдесет и пет години. Пророчицата бела делумно слепа и легендата вели дека таа мистериозно го изгубила видот, преживеајќи торнадо во нејзиното детство.

Таа има проречено стотици настани за време на нејзината педесетгодишна кариера, од кои повеќето не се напишани. Таа стана светски позната по предвидување на тонењето на Курск во 2000 година. Милиони приврзаници сметаат дека има паранормални способности, како што се телепатија и комуникација со вонземјани.

Во 1989 година, таа виде дека Америка ќе се соочи со терористички напад од “две челични птици”. Баба Вања, исто така, предвиде дека инвазијата на исламските екстремисти во Европа во 2016 година, судир што предвиде дека ќе започне со арапската пролет 2010 година.

Таа, исто така, предвиде дека Владимир Путин и Русија ќе владеат со светот.

„Секој ќе падне, како мраз при топење, само еден ќе остане недопирлив – слава на Владимир, слава на Русија“ – рече таа во 1979 година, кога се запозна со писателот Валентин Сидоров.

„Принесени се премногу жртви. Никој не може да ја запре Русија. Таа ќе биде господар на светот “, додаде таа.

Експертите пресметаа дека 68 проценти од нејзините пророштва биле исполнети – дефинитивно помалку од 85 проценти, како што тврдат нејзините симпатизери.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави