11.8 C
Skopje
Sunday, April 14, 2024
Платено политичко рекламирање

Нема да ви се верува: Жена ја „изработи“ Лила Филиповска – и тоа како (ФОТО)

Нејзиното име е Светлана Зуламовска Гроздановска, и таа работи долги годиникако фризер и шминкер во Кривогаштани. Светлана успешно ја работи својата работа, ги исполнува желбите за убав изглед на своите муштерии и секогаш предизвикува насмевки и пријатно чувство.

Од неодамна нејзино хоби е да изработува ликови од коса. И тоа не било какви ликови, туку ликови на познатите пејачи, спортисти, уметници…

Нејзините дела изгледаат толку реалистично и живо, што чиниш можат да прозборат. Нејзиниот салон во кој работи заедно со својата сестра доби дополнителна популарност, а познатите се воодушевени од тоа како изгледаат нивните ликови изработени со коса.

Најновото дело на Светлана е ликот на познатата ТВ водителка, Лила Филиповска.

Погледнете:

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави