fbpx
23.8 C
Skopje

Мисајловски повика на масовност на денешниот митинг во Ѓорче , скопскиот и останатите митинзи

АКТУЕЛНО

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, повика на масовност на митинзите кои ги организира партијата за промоција на претседателскиот кандидат Гордана Силјановска Давкова.

Во радио емисијата каде денес гостуваше, Мисајловски говореше на низа актуелни теми, но посебен осврт даде на потребата од масовност на митинзите.

Митингот во Ѓорче Петров денес започнува во 18:30 часот.

Целото гостување на Мисајловски, можете да го слушнете во продолжение

Македонски корени од Сиднеј со Јон и Бети Треноски 06.04.2019Наш гостин г-дин Владо Мисајловски потпретседател на ВМРО ДПМНЕ и поранешен министер за транспорт и врски

Posted by Jon Trenoski on Friday, April 5, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -