fbpx
16.8 C
Skopje

ВМРО-ДПМНЕ вечерва со централен митинг во Скопје: Мицкоски ги повика граѓаните да им се придружат

АКТУЕЛНО

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги повика граѓаните на митинг пред Владата, денеска во 19 часот.

-Ве повикувам денеска на големиот митинг во Скопје, пред Влада на Република Македонија во 19:00 часот. За правда! За татковината! За да изгрее зората, За Македонија, пишува Мицкоски.

Повик за митинг

Голем митинг во Скопје, пред Влада, 13 април 2019 година,19:00 часотЗа правда!За татковината!За да изгрее зората!За Македонија!#ТатковинатаПовикува 🇲🇰

Posted by ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО-ДЕМОКРАТСКА ПАРТИЈА ЗА МАКЕДОНСКО НАЦИОНАЛНО ЕДИНСТВО on Monday, April 8, 2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска упати и честитка до Израелскиот Премиер Бенјамин Нетанјаху по победата на парламентарните избори во Израел.

Дозволете ми да ви ја честитам победата на последните избори во Израел. Искрено Ви посакувам успех и Ви испраќам најдобри желби за просперитет во извршувањето на важните должности за време на вашиот петти мандат како израелски премиер. Довербата што ја имаат граѓаните во вас ја покажуваат високата оценка за вашите напори за одржувањето на просперитетот и благосостојбата на Израел.

Израел е клучен партнер на Македонија во многу области, и јас верувам дека нашите две библиски земји под вашето континуирана лидерство ќе останат блиски сојузници кои се длабоко посветени на заедничкото работење за нашиот заеднички интерес.

Вашиот успех како претседател на партијата Ликуд и како премиер на Израел е пример за економски развој. Се надевам дека и двете наши држави ќе продолжат да ги продлабочуваат врските и пријателството помеѓу нашите народи.

Господине Премиер, прифатете ги моите најдобри желби и афирмација на нашите интереси за продлабочување на заедничкото пријателство, стои во честитката на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -