fbpx
16.8 C
Skopje

Денес ќе се „опарат“ овие два хороскопски знаци

АКТУЕЛНО

Вреди да се обидете да играте игри на среќа или нешто слично. Денес Девица и Овен ќе дојдат до солидна сума на пари.

Девица

Работата секојдневно се зголемува. За ваша среќа, денешните обврски ќе ви причинуваат задоволство и нема да чувствувате замор. Денес е можна финансиска добивка од хонорарна работа.

Партнерските односи ги држите под контрола и не дозволувате ништо да ви ја наруши хармонијата која ја имате.

Обидете се да се опуштите и да не дозволите еден член на семејството да ви се замеша во плановите. Доколку сте осамени, можни се интересни контакти преку работа.

Овен

Партнерот денес ќе биде со променливо расположение. Во првата половина од денот ќе биде мрачен и таинствен, а попладне сосема ќе се смени и ќе делува како друга личност.

Ќе забележите дека му поминала депресивната фаза и конечно и вие ќе можете да се орасположите. Денес ќе добиете вест и дека средствата кои ви беа блокирани ќе пристигнат во некој од наредните денови.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -