fbpx
16.8 C
Skopje

Силјановска и Пендаровски ќе се соочат три пати пред вториот круг: Првиот телевизиски дуел ќе се одржи утре

АКТУЕЛНО

Официјално се најавени три телевизиски дуели меѓу кандидатите за претседател на Република Северна Македонија, Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски.

Утре ќе се соочат на телевизија Телма.

Во четврток, телевизиски дуел ќе се одржи на МРТ со почеток од 20:15 часот.

Канал 5 соопштува дека ќе биде домаќин и на ТВ дуелот на кандидатите за претседател што влегоа во вториот круг, во емисијата „Само вистина“ на 2 мај, четврток, со почеток во 18:45.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -