Тажно: На само 37 години позната актерка го напушти овој свет, се огласи и нејзиниот сопруг

0
1
Фото

Актерката и модел Стефани Серк ги остави сите во неверување и за жал замина на другиот свет на 37-годишна возраст и го остави семејството во тага, а светот во шок и неверување.

-Ова е најтажниот период во нашите животи и не знаеме колку време ќе ни треба да ја победиме болката. Се надеваме дека нашата убава Стефани, мојот ангел, ќе почива мирно, напиша нејзиниот сопруг, мексиканскиот актер Демијан.

Инаку, таа била пронајдена дома.

Парот ја започна својата врска во 2010-та, а немаат заеднички деца.

Прочитајте повеќе вести.

МАНУ денеска напладне ќе организира свечен собир по повод 110 години од раѓањето на Харалампие Поленаковиќ, еден од основоположниците на историјата на македонската литература, долгогодишен професор на Филолошкиот факултет во Скопје и меѓу првите членови на Академијата.

Собирот ќе го отвори претседателот на МАНУ Таки Фити, а обраќања ќе имаат академиците Витомир Митевски, Влада Урошевиќ, Зузана Тополињска и Катица Ќулавкова.

Харалампие Поленаковиќ (Гостивар, 30 јануари 1909 – Скопје, 15 февруари 1984) е автор на голем број трудови од областа на македонската уметност и народна литература, како и од областа на литературите на другите словенски народи. Неговиот научен опус опфаќа повеќе од илјада библиографски единици.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here