fbpx
16.8 C
Skopje

Сите во неверување: Мадона ќе настапи на изборот за „Евросонг“ во Изреал

АКТУЕЛНО

Познатата американска поп-пејачка Мадона ќе настапи на фестивалот Песна на Евровизија во Израел за хонорар од милион долари.

Хонорарот на пејачката ќе го плати милијардерот Силван Адамс. Тој се реши на овој чекор по преговорите со Израелската телевизиска корпорација која му предложи да биде партнер во проектот.

Мадона во 2015-та година беше прогласена за „најкомерцијализирана пејачка“, а нејзиното име се наоѓа и во Гинисовата книга на рекорди.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -