13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Женскиот тенис е полн со лезбејки

Женските тенисерки се многу секси, а голем дел од нив се лезбејки, барем така тврди руската тенисерка Екатерина Бичкова, која моментално се наоѓа на 153. позиција на ВТА ранг листата.

„Секоја десетта тенисерка е лезбејка. Рене Стабс, Лиза Рејмонд, Франческа Скјавоне, Јохана Ларсон, Карлос Суарез Новаро се само дел од тенисерките кои јавно откриваат дека се лезбејки, но има и многумина кои тоа не сакаат да го споделат со јавноста“, открива Бичкова.

Бичкова не се гордее со ваквиот тренд меѓу нејзините колешки, па порачува дека во гардеробата гледа се биде што подалеку од неколку колешки. Таа открива и дека не сака некој да ја допира, бидејќи нема мир ниту приватност.

Таа откри и дел од приказните околу машките тенисери. Станислас Вавринка ужива во ноќниот живот, Давид Ферер пуши по една кутија цигари на ден, додека тенисерите од Белгија пијат пиво и пушат цигари секој ден.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави