fbpx
14.8 C
Skopje

Потресно сведочење од трагедијата во Србија: Жива гореше, ме молеше да ја спасам (Фото)

АКТУЕЛНО

На магистралниот пат Ниш – Приштина кај селото Барлово, кај Куршумлија утринава околу 7 часот дошло до сообраќајна несреќа во која животот го загубија четворица патници, а има повеќе повредени.

Како што соопштија од српското МВР, во сообраќајката учествувале камион и автобус на „Ниш – експрес“ кој при несреќата се запалил.

Неофицијалните информации се дека меѓу загинатите се возачите на автобусот и на камионот.

Според сведоштвото на еден од очевидците, жена молела за помош, откако целата била опфатена во пламен.

„Жива гореше и бараше да и помогнам, но не успеав да ја извлечам затоа што беше заглавена меѓу седиштата и гореше. Се обидев на и помогнам но не можев“, вели очевидец за српски Телеграф.

Сообраќајот е во прекин, а полицијата работи на расчистување на случајот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -