fbpx
22.8 C
Skopje

Во Кичево катастрофална ниска излезеност – причината е дождот?

АКТУЕЛНО

Излезноста во Општина Кичево е многу пониска во споредба со претходниот изборен циклус, иако можеби е оправдување фактот што цело претпладне во Кичево има интензивни врнежи од дожд.

– Во нашата општина до 10 часот, своето право на глас го оствариле 1.299 избирачи или 2.58 процент. Изборниот процес до овој момент се одвива мирно, информира Антигона Сефери, претседателка на ОИК–Кичево.

Во Општина Кичево право на глас имаат вкупно 50.351 гласач на 115 избирачки места.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -