Застрашувачка глетка во регионот – реките носат се пред себе, поплавени патишта, а водата се уште надоаѓа

0
3
Foto

После силните обилни врнежи на магистралниот пат Бања Лука – Челинаќ може да се види заастрашувачка глетка и огромна количина отпад во реката Врбањи, особено пластични шишиња.

На неколку километри пред Челинаќ, Врбања носи се пред себе, местото не е населено, но сепак е застрашувачко, пренесува Српскаинфо.

Видеото погледнете го на следниот линк ОВДЕ

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со врнежи од дожд, особено во западните делови. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец. На места врнежите ќе бидат обилни, локално и во форма на невреме со грмежи, засилен ветер и со услови за појава на град. Т-мин. од 7 до 14 а т-макс. од 14 до 22 степени.

Во Скопје, облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи. Т-ра 13 / 20 степени.

Времето утре ќе биде променливо облачно и нестабилно со врнежи од дожд, на места обилни, локално и во форма на невреме со грмежи и засилен ветер.

Во среда времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмежи, локално и во форма на невреме.

Слично време не очекува и во четврток кога времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален дожд и грмежи.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here