fbpx
16.8 C
Skopje

Таравари: Ако коалицираме со Алтернатива и БЕСА ќе го поразиме ДУИ

АКТУЕЛНО

Таравари вечерва е гостин во КликПлус на ТВ21. Арбен Таравари се осврна на ДУИ.

– „Ако се решиме да направиме коалиција со Алтернатива и со БЕСА, ќе го победиме ДУИ“, изјави тој.

Taravari në #ClickPlus: Nëse bashkohemi me Besën dhe Alternativën do ta fitojmë BDI-në

Posted by TV21 on Wednesday, May 22, 2019

Прочитај повеќе вести.

Претседателката на УЖ на ВМРО ДПМНЕ Благица Ласовска и генералниот секретар Лилјана Затуровска, присуствуваат на меѓународна конференција во Загреб.

На конференцијата се присутни женските организации од Западен Балкан. Се разговара на тема политичко насилство врз жените и изнаоѓање начин на негово детектирање,превенирање и надминување на овој проблем

Организатори се Вестминстер фондацијата за демократија.

Конференцијата се одвива, под мотото
#VAWP.
Стоп на политичкото насилство врз жените.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -