11.8 C
Skopje
Sunday, April 14, 2024
Платено политичко рекламирање

Камчев со времен пасош бил во Келн да го бодри Вардар

Бизнисменот Орце Камчев синоќа во живо го гледал европското првенство во Келн, Германија, иако неговиот пасош беше одземен како мерка на претпазливост, како осомничен во случајот „Империја“.

Од Основниот суд Скопје 1 појаснуваат дека по одлука на судија на претходна постапка, Камчев добил дозвола за времен пасош, а по претходно позитивно мислење на СЈО, пишува Фокус.

Камчев до неодамна беше во куќен притвор, а во март со одлука на Врховниот суд беше пуштен да се брани од слобода.

Извор: Фокус

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави