fbpx
16.8 C
Skopje

После пријатно и сончево утро следи дожд, а од утрe високи температури

АКТУЕЛНО

Сончево и топло време со услови за локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе преовладува уште денеска. Веќе од утре, синоптичарите најавуваат топло и стабилно време со максимални температури над 35-тиот степен.

Утринската температура денеска ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. Висок ќе биде и УВ индексот и ќе изнесува 8.

Во Скопје претпладне ќе биде сончево и топло со максимална температура до 33-тиот степен, а попладне локално можна е појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -