fbpx
14.8 C
Skopje

Доаѓа невреме во Скопје, останете во своите домови: Силен дожд, силен ветер од Ѓорче Петров се приближуваат кон Центар (Фото)

АКТУЕЛНО

Делови од Скопје во моментов се зафатени од големо невреме.

Според нашите информации невремето проследено со дожд, силен ветер и грмотевци беснее во скопско Ѓорче Петров и околината.

Невремето се приближува кон Карпош и центарот на градот, затоа останете дома.

УХМР инаку стабилизација на времето најавува од утре.

Извор за оваа информација – порталот Курир. Прочитајте повеќе вести – Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе биде гостин на телевизија Клан во 20:30 часот.

По тој повод тој сподели и статус на Фејсбук и ги повика сите да ја следат емисијата каде ќе се дебатира на различни теми.

-Вечер со почеток во 20.30 часот гостувам на ТВ Клан Македонија, очекувам разговор за најактуелните теми, за датумот за преговори кои оваа Влада не успева да го издејствува, за пописот, за економијата, за сегашноста и иднината. Следете, стои во неговиот пост на Фејсбук.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -