16.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

Фото: Како изгледа домот на американскиот претседател Доналд Трамп – од златен тоалет до златни светилки

Од пентхаус во Њујорк до своја винарија, Претседателот на САД Доналд Трамп поседува и огромна вила покрај Њујорк, Seven Springs, во ликсузната населба Bedford, која може да се пофали со 60 соби, две крила за послуга, 15 спални соби, три базена и 230 хектари земја.

Има вила и во руралнаиот дел на Virginia, огромна куќа на Rodeo Drive во Beverly Hills и исто така огромна куќа на брегот на Mar-a-Lago во Palm Beach, Florida.

Фото

Трамп обожува злато и класични декорации. Се што се наоѓа во неговиот пентхаус е од злато, од 18-каратен златен тоалет, па до светилки. Домот има силено грчко влијание, столбови, брознзени скулптури на Ерос, слика на Аполон и божицата на зората Аурора.

Погледнете го раскошниот пентахаус на Менхетен во Њујорк, кој Доналд Трамп го нарекува свој дом.

Фото
Фото
фото

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави