16.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

Полиција на секој чекор утрово во Љуботен – акција од големи размери, се влегува во куќите

Акцијата се спроведува поради тутун. Целото село е блокирано, а многу куќи од 5 часот наутро се претресени, пишува Независен.

Голема полициска акција ова утро се одвивала во скопското село Љуботен.

Како што информираат граѓаните за „Независен весник“ акцијата се спроведува заради тутунот што го обработуваат и додаваат дека им е единствен приход

Засега не се познати детали за акцијата, ниту колку лица се приведени во неа.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави