11.8 C
Skopje
Sunday, April 14, 2024
Платено политичко рекламирање

Познатиот камионџија преку видео порача: Признавам, југословен сам, а потоа ја запеа „Живела Југославија“ (Видео)

Колку и да не сакате фолк, па уште и српски, сепак ќе го гледате Андруш како вози и си ја пее од срце музиката што му се допаѓа. Во ова видео тој ја пее познатата песна „Ја без тебе не могу да живим“.

Во самото видео се гледа дека познатиот македонски камионџија кој го остава своето срце на патиштата низ Америка, пее со срце и душа.

Популарниот Андруш, кој стана познат по пеењето песни од Наум Петрески, пеејќи ја Оди Ѕвездо, има испеано еден куп македонски песни, но и песни од соседството. Ви прилог видеото од неговата изведба на „Ја без тебе не могу да живим“.

Андруш во минатото пееше и за Југославија, па така на едно од видеата кои се објавени на социјалните мрежи, познатиот камионџија ја пее песната „Живела Југославија“.

Andrus Angelkovski – ŽIVJELA JUGOSLAVIJA

Andrus AngelkovskiKad jugoslavensko srce i duša zapjeva, to zvuči ovako…..PRIZNAJEM, JUGOSLAVEN SAM – Pridružite nam se. https://www.facebook.com/PriznajemJugoslavenSam

Posted by PRIZNAJEM, JUGOSLAVEN SAM on Monday, July 16, 2018

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави