10.8 C
Skopje
Saturday, February 24, 2024

Исповед на шофер кој синоќа удрил во коњ: За среќа поминавме без последици со сопатниците, очекувам одговорност

На магистралниот пат А3 Битола-Прилеп кај ромската населба Баир, синоќа околу 21:00 имав сообраќајна несреќа со удар во коњ кој беше на главниот пат. За среќа поминавме без последици со сопатниците.

После случката на главниот пат поминаа уште два коњи.

Возачот во својата објава на социјалната мрежа Фејсбук ги има тагирано Министерството за внатрешни работи, но и Македонија Пат.

MakedonijaPat одговорност од вас се чека, стои во објавата на возачот.

Во прилог слики од настанот ОВДЕ

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -