37.8 C
Skopje
Sunday, July 14, 2024

Проверете што значи доколку ја имате оваа линија на раката

Се смета дека луѓето кои ја имаат оваа линија на раката имаат чувар кој пази на нив во лоши околности. Тие луѓе се многу среќни во текот на целиот живот.

Главно ги штити од страдање и од болки, им дарува мир и просперитет. Ја нема секој оваа линија на дланката.

Се верува дека секој од нас има заштитник. Луѓето сметаат дека кога животот е тежок, опасен или кога ќе се случи несреќа, нашиот “ангел чувар” се појавува и не штити.

Прочитај повеќе вести: Цените на нафтените деривати од ноќеска на полноќ се зголемуваат од еден денар до денар ипол, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Цената на ЕУРОСУПЕР БС – 95 се зголемува за 1,50 денари за литар, додека цените на ЕУРОСУПЕР БС-98, дизелот и на Екстра лесното масло за домаќинство се зголемуваат за еден денар.

Гориво

Согласно најновата одлука на РКЕ, новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе биде 68,50 ден/лит, а ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по цена од 70,50 ден/литар. Малопродажната цена на дизелот ќе биде 61,50 ден/лит, а на Екстра лесното масло за домаќинство 51 ден/лит.

Малопродажната цена на мазутот се зголемува за 1,612 ден/кг во однос на претходно утврдената цена така што новата цена на мазутот ќе биде 34,849 ден/кг.

Покачувањето на цените на бензините се должи на зголемувањето на цената на нафтените деривати на светскиот пазар и на понискиот курс на денарот во однос на доларот во изминатиот седумдневен период.

поврзани објави

Последни објави