11.8 C
Skopje
Sunday, April 14, 2024
Платено политичко рекламирање

Карлеуша е 24 години на естрадата, но никој не знае што и беше првата работа

Јелена Карлеуша е денеска една од најпознатите балкански пејачки, една од најконтроверзните ликови кога станува збор за балканската естрада. Пејачката својот прв настап го имала на свои 16. години, кога ја има испеано песната „Огледалце“, а како таму изгледа погледнете ОВДЕ.

Меѓутоа пред да влезе во музичките води, пејачката била пратечки вокал.

Ако малку подобро ја слушнете песната од Милош Бојаниќ од 1995 година која го носи насловот „Растајемо се ми“ ќе имате можност да слушнете дека вокалите ги пее токму Јелена Карлеуша, што сигурно ќе изненади многумина.

Поп дивата соработувала и со бившата мисица и пејачка Славица Трипуниќ Дајана. Заедно со својот „ривал“ Светлана Ражнатовиќ Цеца ги отпеала пратечките вокали за песната „Пусти ме“.

Така пејачката која денес е популарна и богата го има заработено својот прв хонорар.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави