fbpx
17.8 C
Skopje

Прилепчанец силувал малолетничка, бил другар на брат и

АКТУЕЛНО

Прилепчанец на 40 години извршил полови дејства врз малолетничка во својот град, по што против него е поднесена кривична пријава за силување.

Според сознанијата на полицијата, О.И (40) ја започнал дружбата со девојчето во текот на летото, со непотврден точен датум. Тие двајцата биле на заедничка забава во Градскиот базен, по што се договориле да се видат следниот ден.

Утредента тие со автомобилот на О.И. се упатиле кон Паркот на револуцијата, каде 40. годишниот потоа извршил полови дејствија врз малолетничката. Според информациите кои кружат, О.И. бил другар на брат и на девојчето.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -