fbpx
22.8 C
Skopje

ФОТО: Необична глетка буквално ги остави запрепастени туристите во Драч

АКТУЕЛНО

Во Драч, Албанија вчера туристите беа сведоци на необична глетка. Само неколку метри од брегот на морето, стана невидливо.

Туристите останале изненадени. Како во филмовите, огромна магла падна над морето, ограничувајќи го погледот и обвивајќи го морето во мистерија.

Балканвеб пишува дека сепак, ова не ги спречило туристите да уживаат овој петокот, и другите туристи да направат резервации за да го поминат викендот на море.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -