10.8 C
Skopje
Friday, April 19, 2024
Платено политичко рекламирање

Во рок од три месеци Боки 13 и Катица Јанева направиле иста опepaција – тврди македонска телевизија

Стилот и животот на специјалната јавна обвинителка во оставка, Катица Јанева, се имаат променето по запознавањето со Боки 13, пренесува Алсат-М.

Како што дознаваме, пред неколку недели врз неа се спровела хируршка интервенција во една од болниците во Македонија во која ѝ било поставен прстен за намалување на желудникот за да почне процедура за слабеење.

Според податоците, еден таков зафат варира од 7.000 – 10.000 евра, но не се знае колку точно е платено за интервенцијата.

Истиот зафат го има направено и Боки 13, три месеци претходно.

Меѓутоа, оваа интервенција не се поврзува со боледувањето што таа го отворила деновиве.

Извор: Алсат-М

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img

Последни објави