21.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

Кои хороскопски знаци се најдуховити

Кои хороскопски знаци се најдуховити и како се шегуваат хороскопските знаци? Кои знаци не умеат да прифатат шала, а на која сметка не смеете да се шегувате?

Овен. Неговиот хумор е прилично арогантен, бидејќи често сака да ги исмева другите. Тој гласно се смее и не прифаќа шеги на своја сметка. Има големо его, а шегите му се често крути. Бик – овој знак има суптилен хумор. Тие се интелигентни, таков им е и хуморот, но не сака невкусни шеги.

Бик. Тоа се родени шегаџии. Шегите им се во склад со карактерот. Тие се интелигентни, па таков им е и хуморот, но не сакаат невкусни шеги. Тие се едноставно вистински циркус.

Рак. Овој знак ги сака шегите. Тоа што е карактеристично за него е што не знае да раскажува шеги, но обожава да слуша. Не сака да ги навредува другите, а не сака невкусни и груби шеги. Доколку би биле комичари, не би се најаделе леб од таа работа.

Лав.. Тој сака да биде во центарот на вниманието во се, а ако нема да каже некоја шега брзо ќе смисли некоја фора или виц. Лавовите знаат да се забавуваат и сака да го има последен зборот. Знае да ги насмее другите околу себе, но не сака да биде кловн.

Девица. Не е за шеги, тешко раскажува вицови, но сама по себе е смешна и во моменти дури и кога не сака да биде. Не сака гласно да се смее, затоа често делува срамежливо.

Стрелец. Исклучително е духовит и многу оптимистичен. Го сака друштвото, а често хумор за да ги придобие сите околу себе.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави