fbpx
17.8 C
Skopje

Шкендија повторно се резили: Прими 2 гола за 4 минути – и е пред елиминација од Европа

АКТУЕЛНО

Екипата на Шкендија прими шокантен погодок од екипата на Дуделанж на домашен терен, а истиот е прекомичен и оди на душа на младиот голман Беким Реџепи, пишува ГОЛ.мк

Ако Захов грешеше минатиот меч, овој пат погреши Реџепи. Младиот чувар на мрежата лошо ја процени ситуацијата, истрча од голот, а топката го прескокна. Ситуацијата ја искористи Бетаиб, кој погоди само што влезе, во 64. минута.

Екипата на Шкендија прими шокантен погодок од екипата на Дуделанж на домашен терен, а истиот е прекомичен и оди на душа на младиот голман Беким Реџепи.

Ако Захов грешеше минатиот меч, овој пат погреши Реџепи. Младиот чувар на мрежата лошо ја процени ситуацијата, истрча од голот, а топката го прескокна. Ситуацијата ја искористи Бетаиб, кој погоди само што влезе, во 64. минута.

Претходно, за Шкендија стрелаше Агим Ибраими, во првиот дел, па пресвртот на Дуделанж е огромен шок за македонскиот првак.

Извор: ГОЛ.мк

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -