10.8 C
Skopje
Friday, April 19, 2024
Платено политичко рекламирање

Се скандираше: Шкоро претседник, а тој ја запеа „Суде ми“ (Видео)

Музичарот и пејач Мирослав Шкоро и официјално е еден од кандидатите за претседател на Хрватска. Шкоро сега е во концертна сезона односно се загрева за вистинската „турнеа“, а тоа е онаа во која тој ќе ја прошета Хрватска барајќи ја поддршката на хрватскиот народ за нивни претседател.

Во последно време пејачот е доста активен на социјалните мрежи, а речиси секое негово појавување или активност во јавноста е споделено со сите негови обожаватели на Фејсбук. На еден од последните концерти публиката скандира „Шкоро претседник“, а тој тогаш започнува да ја пее песната „Суде ми“ која ја има посветено на хрватскиот генерал Анте Готовина, но и како што вели Шкоро, за сите други хрватски генерали.

🇭🇷💪 #sudemi

Posted by Miroslav Škoro on Sunday, July 14, 2019

Претходно, во неколку наврати Шкоро се обраќаше до јавноста, но и испраќаше одговор на како што рече медиумски манипулации.

Evo moga odgovora na današnje medijske manipulacije. 😉https://youtu.be/-hwIRlNLcA4

Posted by Miroslav Škoro on Thursday, July 4, 2019

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img

Последни објави