fbpx
14.8 C
Skopje

На Кирацовски му здосади да „трпи удари“: Јасно порача кој е неговиот следен потег

АКТУЕЛНО

Откако бизнисменот Азманов го посочи Александар Кирацовски дека бил вмешан во повеќе „матни“ работи, со објаснување се јави и поранешниот генерален секретар на СДСМ.

-Трендот на лажни вести мора да запре. На хаосот од инсинуации кои ја искривуваат вистината мора да се стави крај.

-За лагите и клеветите (на ниво на глупости), кои господинот Зоран Азманов ги искажа во интервјуто за извесен портал, ќе добие соодветна тужба, секако после шансата да се извини.

-Демократија Да, анархија од лаги и измислици Не!, напиша Кирацовски на Фејсбук.

Трендот на лажни вести мора да запре. На хаосот од инсинуации кои ја искривуваат вистината мора да се стави крај. За…

Posted by Aleksandar Kiracovski on Tuesday, July 23, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -