Михајловски: Го пријавив лажното обвинување на Саше со видео доказ од безбедносните камери

0
1
Goce Mihajloski

Новинарот Гоце Михајловски кој вечерва беше обвинет од неговиот колега Саше Ивановски за напад врз него пред кафулето „Манда“ рече дека го пријавил лажното обвинување од Саше Ивановски, со видео доказ од безбедносните камери.

Статусот на Михајловски го пренесуваме во целост:

Заканите по сигурноста и говорот на омраза ги пријавив во полиција. Го пријавив и лажното обвинување дека сум го нападнал, со видео доказ од безбедносните камери. Јас не знам што треба да се случи за некој во државава да стави крај на лажните вести, омразата и потикнувањето насилство.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10220199355434036&set=a.10202930086553107&type=3&theater

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here