fbpx
22.8 C
Skopje

Никој не очекуваше ваква вест: 1ТВ објави информација која ги изненади своите гледачи

АКТУЕЛНО

Медиумскиот етер во Македонија, не познава друга платформа каде што граѓаните во толку голем процент биле директни учесници во програмата. Концептот на делување на телевизијата послужи како платформа за изразување но и за значајна промоција на нови генерации на критичари, аналитичари, експерти, правници, економисти, режисери, нови генерации во модерната технологија, спортисти и музичари.

По куса пауза, информативната редакција на 1ТВ во согласност со зацртаните програмски определби продолжува со вести и информативни содржини. Уредници на Централниот дневник на 1ТВ вечерва во 20 часот се Александар Петрески и Сашо Орданоски.

Во предвидениот термин, покрај иформациите од земјава и светот, гледачите ќе имаат можност да проследат и дебата на тема: Дали власта ќе победи во битката со лажните вести?

Гости на Орданоски се поранешниот претседателски кандидат Насер Селмани и Марина Туева од Советот за етика.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -