fbpx
22.8 C
Skopje

Видео: Како родител како да го натерате детето да ја јаде храната која не му се допаѓа – ова секогаш успева

АКТУЕЛНО

Не секој од нас е навикнат да јаде секаква храна. Уште од мали нозе има такви дечиња кои одбиваат да се хранат и одбираат исклучиво иста храна за јадење, без притоа да дозволат да пробаат нешто сосема различно. Некои од нив не јадат месо, други не јадат млечни производи, не пијат млеко, не јадат сирење и слично.

Во тој период секој родител се обидува да изнајде начин за да го нахрани своето детенце со квалитетна храна која му е потребна. Начинот на кој мајката го храни своето дете наиде на поддршка од многумина на социјалните мрежи, но и на критики од луѓе кои велат дека тоа што му го прави на детето е одвратно.

Погледнете и дајте свој коментар за финтата на оваа мајка.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -