21.8 C
Skopje
Saturday, July 13, 2024

ВИДЕО: Бремената Бијонсе со „Mother’s Pride“ ги освои срцата на фановите

Во високо очекуван настап, кралицата на поп музиката Бијонсе синоќа на „Греми“ наградите настапи со песната „Mother’s Prider“, а нејзината изведба ги освои срцата на фановите.

Облечена во златен фустан, ѕвездата имаше феноменален настап со голем број на артисти, танцувајќи околу неа, додека таа е опкружена со цвеќиња.

Настапот содржеше и видео снимка на која бремената Бијонсе седеше во ткаенина, опкружена со повеќе жени. Бијонсе со „Lemonade“ ја освои наградата за Најдобар урбано-современ албум, но ја загуби наградата за најдобара поп соло изведба, која замина во рацете на Адел, а исто така остана и без наградата за Најдобра филмска музика, која им припадна на легендарната група Битлси.

„Мислам дека е од витално значење да учиме од минатото“, изјави таа.

Еве како поточно изгледаше нејзиниот настап, за кого ќе се зборува во наредните неколку денови ширум светот.

https://www.youtube.com/watch?v=16g2-DVFEd0

поврзани објави

Последни објави