fbpx
17.8 C
Skopje

ФОТО: Фронтменот на „Марун 5“ доби ѕвезда на Булеварот на славните

АКТУЕЛНО

Фронтменот на популарниот американски бенд „Марун 5“ Адам Левин, од вчера има свое почесно место во Холивуд. Имено, пеачот ја доби својата звезда на популарниот Булевар на славните и се придружи на останатите големи имиња.

Адам на свечената церемонија на откривањето на неговата звезда присуствуваше во друштво на неговата сопруга, манекенката Бехати Принсло, со која е во брак од 2014 година, а насмеаните сопружници на овој голем ден по прв пат позираа со својата четиримесечна ќерка Дасти Роуз Левин.

„Имам ќерка, имам најубава жена на цел свет. Јас сум најсреќниот човек, а тоа нема никаква врска со мене, туку со луѓето кои ме сакаат, па затоа им се заблагодарувам“, изјави Адам и ги воодушеви сите присутни.

Сепак, малата Дасти Роуз беше во центарот на вниманието, а тато отиде во втор план…

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -