fbpx
26.8 C
Skopje

ВОЗНИМИРУВАЧКО ФОТО: Ужасот на Харадинај низ слики, Европа молчи!

АКТУЕЛНО

Поранешниот шеф на ОВК, Рамуш Харадинај личо учествувал во зверското измачување и убивањето на две Албанки од Сува Река и српскиот полицаец од Печа. Српскиот медиум „Информер“ објави фотографии од обдукцијата на жртвите.

Киндаперите на чело со Харадинај ги киднапирале Љатифа К. и нејзината ќерка, а потоа на монструозен начин ги масакрирале нивните тела. Телата на жртвите биле фрлени на среде раскрсница.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Фотографиите се екстремно вознимирувачки!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -