fbpx
24.8 C
Skopje

Денес му е роденден на Боки 13: Верниот пријател Сергеј Варошлија му упати емоционална честитка

АКТУЕЛНО

Сергеј Варошлија преку својот Фејсбук профил му го честита роденденот на Боки 13 кој се наоѓа во притвор осомничен во акцијата „Рекет“.

„Да сакаш на другар да му честиташ роденден, а тој да не може да ја прими искрената честитка …

Можете да го нарекувате како сакате, со секакви надимаци и описни зборови, но за мене бил и ќе остане само едно име – Бојан, кое асоцира на другарство пријателство, едно од оние ретките, едно од оние малкуте кои и јас, и сите ние ги имаме во животот, едно од оние кои се бројат на една рака! Еден од ретките кои искрено се грижеше , бореше и интересираше за сите, а “сите” наоколу ретко, а уште помалку искрено се грижеа или бореа за него, зошто повеќе ги интересираше “што, како, зашто…” заслепени од тие “прашања” не можеа да ја видат неговата суѓтина и човечност пред се ! Но не за џабе викаат “човек на човек му е огледало”!

Среќен роденден драг мој Бојан! И како вика онаа народната “се проаѓа” битно да си ми жив и здрав

П.с Благодарам на малкуте пријатели што ми се јавија- пишаа во овој период, вие знаете кои сте !

И на овој пост нема да толерирам негативни коментари на мојот профил“-напиша Сергеј !

Da sakas na drugar da mu cestitas rodenden a toj da nemoze da ja primi iskrenata cestitka … Mozete da go narekuvate…

Posted by Sergej Varoshlija on Monday, August 19, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -