fbpx
1.8 C
Skopje

Откриена е најголемата тајна на Инстаграм, ако сакате повеќе лајкови – има еден трик

АКТУЕЛНО

Додека постојат трикови и совети да ви помогнат како фотографијата да ви изгледа подобро и да изгледате поубаво, постојат и такви кои ве учат како да соберете повеќе лајкови.

Платформа каква што е Инстаграм речиси секој месец го менува нивото на алгоритмот по кој функционира. Поради тоа тешко е да се пронајде систем за нивно користење и добивање на голем број лајкови и прегледи на објави.

Еден совет откри уметничката Маријана Аила. Таа верува дека Инстаграм фаворизира објави кои користат најнови филтри. Многу корисници на Инстаграм користат веќе готови фотографии и поради тоа не додаваат филтри, но Авила пронашла решение и за тој проблем.

Таа предложува користење Инстаграм филтер во многу мал процент. Судејќи според неа, доволно е 2% до 5%. Нејзината објава предизвика различни мислења. Едни веруваат дека тоа е смешно, но други тврдат дека овој трик успеал – затоа што се обиделе.

Уште еден совет кој би требало да го пробате е објавување на фотографија 15 минути пред моментот кога публиката е најактивна.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -