fbpx
5.8 C
Skopje

Сакале голема свадба, но морале да менуваат се: Во болница кажаа „да“ – причината ќе ве расплаче (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Брачен пар донеле одлука да направат венчавка, која ќе се памети долго, во голем ресторан со многу гости. Барем така им била првичната замисла на Лис Вилсон и Роберт Пантоја.

Но, парот одеднаш ги промениле плановите, повеќе не биле заинтересирани за голема и спектакуларна прослава. Напротив, одлучиле венчавката да ја направат во болница.

Таткото на Лис бил хоспитализиран во болница поради рак. Венчањето и свадба без нејзиниот татко би биле нешто последно што би сакала. Поради тоа, таа одлучила тој битен момент да го направи крај човекот кој и подарил живот, ја научил да вози точак и ја поддржувал во сите одлуки во нејзиниот живот.

Таа размислувала како да најде начин, на свадбата да биде и нејзиниот татко, па изборот бил едноставен – венчање во болница, каде се наоѓа нејзиниот родител.

„Му реков, тато сакам да го имам првиот танц со тебе. Ми рече: Но, јас не можам да танцувам. Само кратко му кажав: И не мораш, ќе танцуваме со рацете“,- се сеќава Лис.

Начинот на кој танцуваат Лис и нејзиниот татко натера многумина да плачат. Оваа ситуација воопшто не е лесна за гледање, а како им било кога ја доживеале, знаат само тие.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -