11.8 C
Skopje
Sunday, April 14, 2024
Платено политичко рекламирање

Kамерите на автопатот снимија чудо, ова го нема ниту во филмовите: За среќа возачот е неповреден

На социјалните мрежи се појави снимка која ја снимиле камерите пред словачкиот тунел Борик.

Нешто пред пет часот до тунелот забрзано дошло БМВ, кое удрило во заштитната ограда, полетало и удрило во врвот на тунелот.

По неколку вртења во воздух слетал на тркала.

Возачот на БМВ-то (44) од автомобилот излегол неповреден.

Neuveriteľná nehoda

NEUVERITEĽNÁ NEHODA: AUTO VYLETELO DO VZDUCHU PRI TUNELI BÔRIKDnes (20.12.2018) krátko pred 05:00 h sa stala nehoda osobného auta BMW pred tunelom Bôrik. Po dopade do tunela auto ostalo stáť na kolesách v smere jazdy Vodičovi (44 ročný Bardejovčan) sa v podstate nič nestalo, bol len jednorázovo ošetrený, v aute bol sám. Dychová skúška na alkohol bola negatívna.

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, December 20, 2018

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави