fbpx
6.8 C
Skopje

Kамерите на автопатот снимија чудо, ова го нема ниту во филмовите: За среќа возачот е неповреден

АКТУЕЛНО

На социјалните мрежи се појави снимка која ја снимиле камерите пред словачкиот тунел Борик.

Нешто пред пет часот до тунелот забрзано дошло БМВ, кое удрило во заштитната ограда, полетало и удрило во врвот на тунелот.

По неколку вртења во воздух слетал на тркала.

Возачот на БМВ-то (44) од автомобилот излегол неповреден.

Neuveriteľná nehoda

NEUVERITEĽNÁ NEHODA: AUTO VYLETELO DO VZDUCHU PRI TUNELI BÔRIKDnes (20.12.2018) krátko pred 05:00 h sa stala nehoda osobného auta BMW pred tunelom Bôrik. Po dopade do tunela auto ostalo stáť na kolesách v smere jazdy Vodičovi (44 ročný Bardejovčan) sa v podstate nič nestalo, bol len jednorázovo ošetrený, v aute bol sám. Dychová skúška na alkohol bola negatívna.

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, December 20, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -