13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Дали ова се случува кај нас, има ли спас за Македонија: Гледам со свои очи и не ми се верува (ФОТО)

Еден гест денес “ме стопи”. На 34°С додека чекав автобус кај Тобако2, притрча до мене едно мало девојче и сосема искрено, вешто и сериозно ме праша: Да не сакате малку лимонада да се освежите?

Останав запрепастена. Збунета, со погледот кој луташе час кон неа, час кон улицата да не дојде автобусот, само промрморев: Не, не благодарам.

Само погледнав кон местото каде што се враќаше: мало масиче и уште две девојчиња на 8-9 години седеа по сенка, а покрај нив шишињата и чашките со подготвена лимонада, на готовс, да помогнат на истоштените минувачи.

Не, не, си реков во себе, ова не се случува кај нас!?! Господе боже, сепак има надеж! Во младите е иднината! Браво за тие што ги воспитуваат!

Фејсбук статус на Виолета Цветковска

Еден гест денес "ме стопи".На 34°С додека чекав автобус кај Тобако2, притрча до мене едно мало девојче и сосема искрено,…

Posted by Violeta Cvetkovska on Wednesday, August 21, 2019

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави