37.8 C
Skopje
Sunday, July 14, 2024

Ѓорческа повторно се врати на најдоброто место на кое некогаш била на ВТА листата

Во моментов најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорчески повторно се врати на најдоброто место на кое некогаш била на ВТА листата.

Ѓорческа по новото рангирање, објавено денес се најде на 192. позиција на ВТА листата што е скок од четири места во однос на минатото рангирање.

Практично 192. место е враќање на ранкиингот од пред две недели кога го забалежа највисокиот успех во кариерата.

 

поврзани објави

Последни објави