fbpx
16.8 C
Skopje

Воопшто не беше тешко да се погоди: Адвокатот Јанаки откри како записникот дојде во медиумите

АКТУЕЛНО

По вчерашната објава во медиумите на изјавата на Оцре Камчев при неговото пријавување на „Рекет“ во ЈО, денеска од Јавното обвинителство најавија истрага од каде „истекотл“ документот во јавноста.

Адвокатот Јанаки Митровски напиша на својот Фејсбук профил истакна воопшто да не се мачат со истрага, затоа што исходот е повеќе од јасен.

-Адвокатот Јанаки Митровски напиша на својот Facebook профил дека копија од записниците на Јавното обвинителство добиваат и осомничените и сведоците. Митровски го повика Обвинителството „да не глуми лудило“, напиша Јанаки.

Осомничен и сведок после распит добиваат примерок од записникот.Ете од каде "протекло" нека прекинат да глумат лудило во обвинителство.

Posted by Janaki Mitrovski on Saturday, August 24, 2019

Инаку денес во медиумите најактуелен е токму тој документ, каде се споменуваат и Зоран Заев, Радмила Шекеринска, Фросина Ременски и Никола Димитров, кои најавија тужби до медиумот, доколку не се извини за изнесените лаги.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -