fbpx
4.8 C
Skopje

Миленко Неделковски до Влатко Ѓорчев: Ти лицемеру со твоите постапки ги набута луѓето зад решетки

АКТУЕЛНО

Контроверзниот новинар и шоумен Миленко Неделковски на својата фб страница пишува дека Влатко Ѓорчев со своите постапки е виновник што луѓето од 27 април се зад решетки, а сега истиот бара амнестија.

Они добија 250 години затоашто ти ги бранеше тие што потоа им дадоа 250 години! И, каква е таа ИДИОТШТИНА “амнестија”??!!
Ако е амнестија, значи дека се ВИНОВНИ.

Не амнестија, ами ослободување од вина и државата да им компензира што бесправно биле затворени.

Со твоите постапки ТИ ги набута луѓето во затвори. Сега е лицемерно ова што го правиш. Некрофил и лицемер.

Фото

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -