37.8 C
Skopje
Sunday, July 14, 2024

Вучиќ крена цела сала на нозе: Боки 13 нема да го гледате во Србија, додека сум жив нема да дозволам странците да ја бираат владата во Србија, туку нашиот народ

Српскиот претседател Александар Вучиќ крена цела сала на нозе за време на својот говор на неговата партија.

Додека сум жив нема да има никакви технички влади, ќе има само влади изберени од нашиот народ. Тоа нема да го гледате додека сум жив. Боки 13 во Србија нема да го гледате. Нема владата на Србија да ја одредуваат странците, туку граѓаните на Србија. Не сакам странците да ми солат памет каква влада треба да има Србија. Додека сум жив ќе ја бранам Србија. Додека сум жив ќе го бранам уставот и оваа земја. Кога од народот ќе добиете доверба, вие криминалците не можете да дојдете на власт. Колку гласови имате вие? Е нема на власт без избори.

Со овој говор Вучиќ ја крена цела сала на нозе, притоа упатувајќи порака и до меѓународната заедница.

Вие странците сте ни драги гости, добредојдени сте, но да ја срушите Србија, да владеат оние кои не добиле народно одобрение, сиктер, нема ништо од тоа. Србија ќе ја чува слободата, својата независност, својот суверинитет, додаде тој и доби огромен аплауз и скандирање на неговото име од страна на неговите приврзаници.

Дали имаме некој "лидер" кај нас што може барем да го каже ова вака јавно?!

Дали имаме некој "лидер" кај нас што може барем да го каже ова вака јавно?!

Posted by Струга Бојкотира с̶е̶в̶е̶р̶н̶а̶ on Sunday, September 1, 2019

поврзани објави

Последни објави