fbpx
1.8 C
Skopje

Пачемски: До каде сме со изградбата на катните гаражи во Штип, ветени во предизборната кампања

АКТУЕЛНО

Oдговорно и искрено прашуваме, ако навистина некој сака си го реши сообраќајниот метеж, до каде сме со изградбата на катните гражи во нашиот град, ветени во предизборната кампања?

Што се случува со проектите за создавање на нови паркинг места во градот?

До каде е изградбата на обиколницата и монтажата на мостот на реката Брегалница, кој стана вистинска урбана легенда во градот?“, изјави на денешната прес-конференција претседателот на ГДУ-Штип, Борче Пачемски.

ГДУ-Штип прес-конференција 03.09 2019 г.

Oдговорно и искрено прашуваме, ако навистина некој сака си го реши сообраќајниот метеж, до каде сме со изградбата на катните гражи во нашиот град, ветени во предизборната кампања? Што се случува со проектите за создавање на нови паркинг места во градот? До каде е изградбата на обиколницата и монтажата на мостот на реката Брегалница, кој стана вистинска урбана легенда во градот?

Posted by Граѓанско Демократска Унија-ГДУ-Штип on Tuesday, September 3, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -