fbpx
0.8 C
Skopje

Тешка сообракајна несреќа на Илинденска: Прегазени четири жени на пешачки

АКТУЕЛНО

Тешка сообраkајна несреќа се случи пред половина час на булеварот Илинденска во близина на Средното училиште Орце Николов.

Според очевидците за Сител, мототциклист на пешачки премин повреди четири жени.

Пешаците се здобиле со тешки телесни повреди и со неколку возила на Брзата помош биле пренесени во болница.

На местото на несреќата е излезена полиција која во моментов врши увид.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -