fbpx
1.8 C
Skopje

Тој е слеп и има аутизам, а кога ќе се појави на сцена сите остануваат без здив: Неговата изведба е магична (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Коди Ли никако не дозволува слепилото и аутизмот да му застанат на патот кон победата во „America’s Got Talent“.

23-годишното момче повторно ги одушеви и жирито и публиката со изведбата на „You Are The Reason“ во полуфиналето на музичкото шоу.

Сајмон Кауел не пропушти да истакне дека истата таа песна свиреше во позадина кога Коди доби „златно копче“ за време на аудициите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -